Još nema komentara

Za križem

U koloni po dva, po jedan, po tri ili četiri, u grupi uz razgovor, u igri, u šutnji, pjesmi i razmatranju. Asfalt, šumski putovi, zarasle staze kroz šumu, teren natopljen vodom, strmi usponi. Crtice  su to s župnog križnog puta održanog u subotu 18. 3. 2023.

„Što za tebe mogu učiniti …?“ (Hoš 6,4), bilo je geslo križnog puta koji je počeo u 10 sati u kapeli sv. Ivana Krstitelja u Donjem Hruševcu. Od ruke do ruke išao je notes u koji smo mogli zapisati molitvene nakane koje su čitane na pojedinim postajama križnog puta. Bili smo blagoslovljeni sunčanim i toplim danom. Okupilo se 90-tak župljana i gostiju. Više od trećine okupljenih činili su krizmanici. Bilo nas je raznih životnih dobi, od prvopričesnice Lare do Marijine legionarke Kate. Gitaru je ponijela Ema, a s njom su pjevale Lea, Lucija i Mateja. Svi smo imali riječi himne križnog puta „Daj nam svima Duha svog“. Kitice pjesme „Stala plačuć’“ počinjali  su kod postaja križnog puta članovi župnog zbora Danica, Biserka i Damir. Kolona je hodila za križem u čijem su se nošenju od postaje do postaje izmjenjivali prisutni. Izmjenjivali su se i čitači na postajama. Tekst  je bio prigodan, za mlade koji trebaju životno usmjerenje, a riječima tumačenja i promišljanjem dopunio ga je župnik  vlč. Siniša. Za red u koloni bili su zaduženi redari, no nisu imali mnogo posla. Cjelodnevni hod je protekao u miru. Završio  je slavljem svete mise u dvorani za bogoslužje u 18 sati. Oh, kako je lijepo bilo konačno sjesti i zahvaliti za blagoslovom ispunjen dan!

 

Postavite komentar