1

Svečanost legionara

U subotu 28. 1. 2023. legionari prezidija Kraljica apostola skupa su s molitvenim članovima i gostima iz Petrinje svečano proslavili svoj 400. tjedni sastanak. Prezidij aktivno djeluje preko sedam i pol godina te se tako od jednog do drugog tjednog sastanka došlo i do ove velike okrugle brojke. Predsjednica prezidija Mara Tonković posebno je na početku sastanka pozdravila molitvene članove prezidija te je i  tema duhovnog štiva bilo njihovo značenje za rad prezidija. Duhovnik prezidija vlč. Siniša Blatarić u prigodnom se nagovoru osvrnuo na aktivnost vjernika laika objašnjavajući pojam pastoralnog obraćenja – upute pape Franje za nove metode pastoralnog djelovanja i citirajući dokument Radost evanđelja. Uvjerenost i oduševljenje preduvjet su svakog svjedočanstva i ustrajnog pastoralnog djelovanja. Po završetku jubilarnog sastanka legionari su prisustvovali na svetoj misi, a događaj je zaključen radosnim druženjem svih prisutnih.

Komentar ( 1 )

  1. Odgovori
    Amalija Vukmanić says:

    Bilo je prekrasno. Tako bude kad se braća puna ljubavi druže. Zahvaljujemo našoj Nebeskoj Majci, što nas je pozvala ma zajedništvo u molitvi i ljubavi. To je predivno iskustvo❣️❣️🌹💜

Postavite komentar