Još nema komentara

U mnoštvu

Bitno te određuje tvoj život i tvoja okolina. Stoga u mnoštvu nepoznatih ljudi tvoj identitet pojedinca biva ugrožen. Među nepoznatim svijetom nisi više majka, otac, susjed, prijatelj, majstor, učitelj, glazbenik, baka. Postaješ jedan od mnogih anonimnih ljudi gomile. Nitko te tu ne zna po imenu ni struci, ne pozna ti karakter. Stopljen s masom, gotovo si  izgubljen, gubiš nužni osjećaj pripadnosti.

Zar više nikome nisi važan? Zar te tu nitko ne cijeni, ne poznaje ti vrijednost? Nipošto. Ma kako utopljen bio u gomili ljudi, ima Onaj tko te unatoč svemu pozna. Snop svjetla reflektora Njegove ljubavi usmjerava se baš na tebe, izdvaja te iz mnoštva i osvjetljuje. On te poznaje i zna bolje nego ti sam sebe. Odgovori vlastitim sjajem na sjaj Njegova svjetla!

Sjeti se kako je Isus često bio okružen mnoštvom: na gori, u naseljima, na putu, na obali jezera, u pustinji, u Jeruzalemu. Svatko je u mnoštvu mogao čuti Njegove riječi. Bolesni su vjerom mogli zadobiti ozdravljenje. Oduševljeni su na Isusov put prostirali haljine i palmine grane. Obeshrabreni su zadobivali nadu. Grešnici su primali odrješenje. Neuki su bivali poučeni. Tužni su bili utješeni, klonuli ojačani. U mnoštvu, svaki je gladni bio nahranjen. Poneki su bili prozvani imenom, a svima je bilo ponuđeno spasenje. I u mnoštvu ostati ti je svoj i tražiti svoje.

Bio ti sam, poznat u društvu znanaca ili anoniman u mnoštvu, pred Stvoriteljem uvijek stojiš kao pojedinac. On te savršeno poznaje. Unatoč tome, iznesi Mu svoj slučaj – neka ti čuje glas. Iskoristi priliku Njegova boravka uz tebe, Njegova prolaska putovima tvoga kraja. Ne dopusti da te buka i vreva života ometu u obraćanju dobrom Bogu. Ne misli da te drugi mogu zamijeniti u slavljenju Njegove svetosti i priznanju Njegove moći. Ne budi tek promatrač. Gdje god i s kim bio, budi uključen u struju Božjeg života. U uzburkanoj vodi čovječanstva ti si mjehurić zraka koga vode ne mogu potopiti. U burkanju voda, mjehurić može biti bacan amo-tamo, ali ga njegova zračna priroda nezadrživo tjera da ispliva, da se uzdigne na površinu. Tu odbacuje vodenu opnu koja ga je držala zarobljenog, otkriva svoju pravu narav. Tako i ti u životnim previranjima bratstva ljudi ustrajan budi. Priključena na jaki Izvor, neka žaruljica tvoje vjere na kontrolnoj ploči čovječanstva sja živim sjajem.

BK

 

 

Postavite komentar