Još nema komentara

Završetak manifestacije “Dani Stjepana Povoljnjaka”

Kroz dvanaest dana raznih kulturnih, sportskih, umjetničkih, glazbenih i duhovnih događanja župa je živjela zajedno sa svojim mučenikom svećenikom Stjepanom Povoljnjakom. Manifestacija je završena sa molitvom na grobu mučenika, svetom misom i  prigodnim koncertom koju su izveli studenti Instituta za crkvenu glazbu, katoličkog bogoslovnog fakulteta, sveučilišta u Zagrebu. .

Zahvaljujemo se svima koji su popratili ovaj događaj, pokroviteljima ovogodišnje manifestacije i svima koji su na bilo koji način pomogli kroz ovih dvanaest dana. Neka nas naš mučenik Stjepan Povoljnjak zagovara, a na nama je da molimo kako bi se pokrenuo postupak za njegovu beatifikaciju.

Molitva za vlč. Stjepana Povoljnjaka

 

Dobri i svemogući Bože,

Tvoj je Sin, naš Spasitelj Isus Krist, pozvao mladića

Stjepana Povoljnjaka  u svećenički red

da kao Tvoj apostol naviješta

radost i mir Tvoga Kraljevstva.

Kao što su njegova svetog zaštitnika Stjepana,

prvog mučenika, ubili neprijatelji vjere,

tako su i njega kao mladog svećenika

usmrtili neprijatelji Tvoga Sina

jer je bio neumorni navjestitelj Istine.

Molimo Te, Gospodine,

uzdigni mučenika svećenika Stjepana

među svoje blaženike i svete, a nama po njegovu zagovoru

usliši molitve…, posebno za nova duhovna zvanja i za

svete obitelji u našem hrvatskom narodu.

Amen.

Izmoli se: Oče naš…Zdravo Marijo…Slava Ocu…

 

Postavite komentar