Još nema komentara

Vez

Gusto su zbite niti tvog života. Poredani su uzduž i poprijeko konci tvojih sati, dana i godina. Isprepliću se niti radosti i razočarenja, žalosti i ushićenja. Široko je, dugačko i čvrsto to tkanje života. Po njemu ukrase veze Ruka Stvoritelja, prebraja niti i stvara jedinstvene šare. Poput tkalca namata On život tvoj (Iz 38,12). Tebi je poznato samo lice ovoga tkanja, a Stvoritelju je znano sve: s leđa i lica On te obuhvaća (Ps 139,5). Krivo misliš da vez ovaj nastaje trudom tvojih ruku; Bog je taj koji te satkao i širi i šara vez tvojih dana. Nema vajde od tjeskobnih briga, zaludu su. Utaman je svaka muka. Ni ne pokušavaj sam vesti. Nemoj sam! Izbosti ćeš prste, zamrsiti niti, pokvariti uzorak, izgužvati platno veza. Pusti nek Svevišnji veze. Sjedini se s Tvorcem svega, s divljenjem promatraj Njegov rad na tebi. Kad shvatiš da tebe i Njega vežu brojne niti ljubavi, nastojat ćeš jedino da ih ne pokidaš ti, da ih ne prekineš ti. Učinit će to Njegova ruka, ali ne da te od sebe odijeli. Učinit će to u svoje vrijeme kad umjetničko djelo bude dovršeno, savršeno.

BK

Postavite komentar