Još nema komentara

Gledaj

„Gledaj“, kao da govore brojne svjetlucave žaruljice s krovova, balkona, iz dvorišta, „vidi kako svijetlimo i rastjerujemo mrak.“ –  „Da“, odvraćam im, „ali ne možete se natjecati sa svjetlinom svitanja, ona vam krade sjaj. Osim toga, treba se zagledati u mrak svijeta da se probudi svjetlo nutrine.“

„Gledaj nam ukrase“, poručuju božićna drvca, „šarenilo kuglica, svježinu zelenih iglica.“ – „Krasno“, velim, „veselje ste za oči kad je sve golo i tmurno, ali gole grane stabala kriju pupove u kojima drijema novi život i plod koji vi nećete dati.“

„Gledaj štalicu, milo Djetešce položeno u jaslice“, pozivaju jaslice. –  „To bih drago Dijete najradije uzela u naručje, pružila mu ljubav i toplinu i zaštitila ga od bijede i osamljenosti kao što to Ono čini za mene.“

„Gledaj nam sjaj vatre, ogrij se uz nas“, mame topla ognjišta. – „Radije ću izići u maglovito i vlažno jutro da spriječim drijemež duha. Zagrijat ću se žustrim hodom i gledati maglene oblačke vlastitog daha.“

„Gledaj raskoš obilja blagdanskog stola.“ – „Hvala, malo mi je dosta. Kad osjetim glad, srce je zahvalno i za tvrdi komadić kruha.“

„Gledaj šarenilo poklona.“ – „Hvala što na me mislite, ali najbolji mi je dar i najviše volim zagledati se u toplinu pogleda vaših očiju.“

„Gledaj jaslice i figurice u njima.“  – „Vidim nešto bolje: dječju ručicu koja miluje Isuseka u jaslicama. Shvaćam priču koju mi jaslice žele ispričati: pokazuju silnu ljubav Boga koji sebe predaje u ruke ljudi, za spasenje sviju.“

 „Gledaj raspjevane vjernike, slušaj zvuke pjesme.“ – „Krasne su nam božićne pjesme, najljepše one pjevane iz sveg glasa bez obzira kako zvuče. Ponajljepše su pak pjesme iz ganuta grla, one koje izviru iz radosti srca.“

„Gledaj crkve i župnu dvoranu pune vjernika.“ –  „Gospodine, ražari srca blagdanskih vjernika da uvide Tvoju slavu i moć Tvoje milosti i ostanu Ti vjerna u svako doba i u svim životnim okolnostima.“

BK

Postavite komentar