Još nema komentara

Stabilizacija temelja župne crkve

Nakon rušenja i otklanjanja župne crkve stradale u potresu 29. prosinca, 2020. godine, pristupilo se radovima za osiguranje i stabilizaciju temelja župne crkve Uzvišenja Svetoga Križa, pomoću AB bušenim pilotima. Za potrebe tih radova sklopljen je ugovor sa građevinskom tvrtkom “Zagorac”, te uz potporu sufinanciranja Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, iznosom od 500.000,00 kuna. Radovi su uspješno završeni, a sveukupni trošak radova iznosi 916.524,00 kuna.

Sljedeća faza je izgradnja nove (replike) župne crkve, čiji radovi bi mogli započeti prvim dijelom 2022. godine. Svim dosadašnjim donatorima i dobrotvorima zahvaljujemo na njihovoj pomoći, nadamo se da ćemo uz Božju pomoć moći nastaviti sa radovima izgradnje župne crkve u Kravarskom.

Postavite komentar