Još nema komentara

100. godišnjica osnutka Marijine legije

U nedjelju 5. rujna 2021. u župi će se obilježiti 100. godišnjica osnutka Marijine legije.
Laički pokret Marijine legije započeo je okupljanjem običnih radnika oko kipa Blažene Djevice Marije na prvom sastanku održanom uoči Male Gospe, navečer 7. 9. 1921. u Dublinu, Irska. Nakon molitve krunice prvi legionari hrabro su krenuli u vršenje apostolata posjeta obitelji, bolnica i ubožnica, kako bi molitvu pretočili u djela milosrđa. Pokret je danas raširen širom svijeta te legionari djeluju na svim kontinentima.
Domaći prezidij Kraljica apostola u župi djeluje punih šest godina, a trenutno ima 5 aktivnih i preko 30 molitvenih članova. Svečanost proslave s obećanjem sestre Ljiljane Dumić počinje u 16 sati u dvorani u kojoj se održava bogoslužje. Pozivamo molitvene članove prezidija i sve župljane da nam se pridruže na sastanku i prigodnom druženju. Dobro došli!

Postavite komentar