Još nema komentara

Mladi na Krapnju

Šestoro mladih iz zajednice mladih župe Kravarsko boravilo je od 3. do 10. srpnja  na srednjoškolskom terminu ljetnog programa Kursilja u kući  Emaus na otoku Krapnju. Sedam dana druženja s vršnjacima, molitve, duhovne obnove i rasta u vjeri  mladi župe opisali su riječima:

„…svidjelo mi se druženje s novim ljudima, rad u grupi, misa i animatori. Kući ću ponijeti nove prijatelje i veću vjeru u Boga…“

„Svidjele su mi se jutarnje mise, lijep početak dana. Rad u grupi je bio extra. Vidjela sam puno sretnih ljudi. Drago mi je što neko s toliko radosti na licu pripovijeda o Kristu. Šutnju sam prespavala, upss… S Krapnja ću ponijeti učvršćenu vjeru i prisutnost Krista, mir u srcu. Drago mi je što sam upoznala mnogo ljudi.“

„…posebno mi se svidjelo zajedništvo i duhovni razgovori sa svećenicima. Naučio sam puno novih stvari i otišao sam s Krapnja kao bolja osoba.“

„Krapanj je čudesan otok s kojega nitko ne može otići ravnodušan. Cijeli je raspored idealno sastavljen. Najviše su mi se svidjele jutarnje mise koje su uvijek bile savršen početak dana. S Krapnja ću ponijeti divne uspomene i još divnija prijateljstva + masnice i rane. Promijenila bih duljinu termina – da može biti još puno duži!!!“

„Svidio mi se rad u grupi, igranje mafije sa sudionicima, mladomisnički blagoslov, šutnja, jutarnje buđenje, zajedništvo među animatorima i sudionicima. S Krapnja ću ponijeti mir u srcu, blizinu s Bogom, nova prijateljstva, znanje o medicinskim intervencijama, radost i taman ten.“

„Već se tri godine vraćam na Krapanj iznova želeći iskusiti tu ispunjenost ljubavlju i radošću. Ove sam godine to, naravno, ponovo iskusila. U svim sam misama, krunicama, zagrljajima, šetnjama i razgovorima iznova osjetila savršenu Božju ljubav koja se jako osjeća na tom svetom tlu; Krapnju. Krapanj potiče promjenu i budi želju za produbljivanjem vjere i prijateljstava kojima se kroči sve bliže onoj pravoj ljubavi – Bogu.“

Mladi i njihove obitelji zahvaljuju župi Kravarsko i donatorima koji su im ove godine osigurali besplatan boravak na Krapnju: „Neka im Bog obilno uzvrati svojim blagoslovom!“

Postavite komentar