Još nema komentara

Župno hodočašće u Roženicu

Pozivamo sve župljane na hodočašće u Roženicu 26. 06. koje organizira župa. Povod je 70 godina od događaja ukazanja Gospe u Roženici i kao zavjetno hodočašće BDM za pomoć u ovim vremenima pandemije i proživljenog potresa u našoj biskupiji.

Polazak je iz Kravarskog u 7:00 sati, ide se pješke, a oni koji ne mogu pješačiti mogu doći osobnim prijevozom. Predviđen je dolazak između 10:00 i 11:00 sati. pri dolasku bit će križni put i oko 12:00 sati sveta misa. Nakon svete mise bit će organiziran zajednički ručak. Svi pješaci koji neće imati prijevoz za natrag, moći će ići vatrogasnim kombijima.

“Ukazanje u Roženici 1951. godine, opisuju potomci iz kuće br. 4. u Roženici 1., između Kravarskog i Pokupskog. Zbog tih događaja u ona teška vremena održala se vjera na tom dijelu župe Pokupsko, poput oaze u pustinji nevjere i materijalizma”. ( iz knjižice Josipa Priselca, upr. župe Pokupsko 1994, god.)

Postavite komentar