Još nema komentara

Holywin – Noć svetaca

Dan prije svetkovine Svih Sveti, 31.10.2020. organiziramo slavlje “Noć svetaca” u župnoj crkvi Kravarsko s početkom u 17:30 sati. Slavlje se sastoji od molitve krunice, svete mise, upoznavanje svetaca i Euharistijskog klanjanja.

“Zahvaljujući svetosti mladih, Crkva može obnoviti svoj duhovni žar i svoju apostolsku snagu. Balzam svetosti stvoren dobrim životom tolikih mladih ljudi može izlječiti rane Crkve i svijeta, vraćajući nas onoj punini ljubavi na koju smo oduvijek pozvani: mladi svetci potiču nas da se vratimo svojoj prvoj ljubavi (usp. Otk 2,4).

Neki svetci nikad nisu doživjeli odraslu dob i ostavili su nam svjedočanstvo da postoji drugi način na koji se može živjeti mladost. Prisjetimo se barem nekih od njih koji su, svaki na svoj način i u različitim razdobljima povijesti, živjeli svetačkim životom.” ( Christus Vivit br. 49.-50.)

Postavite komentar