Još nema komentara

Proslava svetkovine Tijelova u župi

Na svetkovinu Tijelova mnogobrojni župljani sudjelovali su na svetoj misi a nakon Euharistijskog slavlja oko župne crkve bila je Tijelovska procesija. Ministranti, pjevači i čitači zajedno sa župnikom predvodili su liturgijsku slavlje, a za ovu priliku napravljene su i nove sjenice , dar obitelji Tomislava Matković.

“Čovjekova egzistencija ne ovisi samo o zemaljskoj hrani,  još više potrebna nam je hrana koja će hraniti našu duhovnu dušu. Tek tada moći ćemo uživati radost i ljepotu sadašnjeg trenutka ovozemaljskog života, a niti smrt više nas neće strašiti jer Bog je učinio Tijelo i Krv svoga Sina hranom koja nas čini besmrtnima. Njemu danas iskazujemo čast i hvalu za dar života, za plodove zemlje i za ljubav kojom nas čini da budemo njegov razlomljeni kruh za život vječni.” (vlč. Siniša Blatarić)

Postavite komentar